top of page
Search

Naised ja mehed kes on kasvanud ema näljas, see lugemine on teile. Allpool on video (inglise keeles) mis antud teemasid, fakte ja kogemuslugusid kajastab.


Nõukogude aeg on jätnud meie käitumismustritesse sügavad jäljed. Meil on täna see võimalus neid mustreid märgata ja parandada. Kui saame lapsevanemaks, siis on meie kohustus ja sügav kutse anda neile parim, mida nad väärivad ning mida me oskame edasi anda. Hari end, ava end!


Minu ema ja tema ema on need külmunud emotsioonidega ja eneseväljendusega kannatajad. See on karm fakt, aga tõde. Kusagil jookseb see piir, mil naised hakkasid lapsi kasvatama kellegi teise etteteatatud möödupuu järgi. Suruti ühiskondlikult alla iseenese tarkus ning toimetati üha külmemalt. Kui sinu ema ja vanaema olid soojad ja toetasid su emotsionaalset arengut hästi, siis naerata- oled õnnelik inimene!


>> Olla ema tähendab olla intuitiivne kasvataja, südamesooja hoidja, kaitsja ja elutarkuste kaasaandja. Olles ise tervik saame olla teise terve inimese maaletoojad :)


Siin on mu soovitused ja nopped allolevast videost ja vestlussaatest:

* 3 olulist tugisammast- hoolivus, kaitse, juhendamine

* pisilaps peab olema ema südame lähedal- kaitstud, hoitud, toidetud.

* nutval lapsel on mure ja sellega peab tegelema.

* kuni lapse iseseisvumiseni on soovituslik hoida last võimalikult lähedal, peagi hakkab ta iseseisvuma ja maailm rohkem kutsuma- aga laps on saanud toetatud ja emotsionaalse kindlustunde.

* tütardel on alati oma ema tarvis! Nõu ja tuge, emotsionaalselt ja intuitiivselt juhilt.


Video ja pikem vestlus:

https://www.facebook.com/redtabletalk/videos/1451441258645947


" The mother is the first teacher of the child. The message she gives that child, that child gives to the world. "
" I am a parent. I ask nothing from you for me. I pray only that in your mercy you would grant my children their needs. May their lives be long and healthy. May they achieve all they dream of. May they always live in a world that is free. May they be who they were born to be. And may they know to their last day that they were deeply loved by me.Leiame koos sinu väärtused, mille eest seisad.


Mis on sinu jaoks elus oluline?

Milline inimene sa tahad olla?

Mis aitab sul suuri otsuseid teha?

Kuhu ja mis suunas su sisetunne sind juhatab?Miks on oluline teada, mis su väärtused on?

 • Väärtused võivad anda su elule tähenduse.

 • Need võivad aidata suunata ja teha otsuseid.

 • Oma väärtuste tundmine annab sulle teatud juured ja aluse, mis aitavad inimesena kasvada.

 • Otsustamine ja kohustustega tegelemine muutub lihtsamaks, sest saad neid oma väärtustega võrrelda.

 • Sinu väärtused muutuvad osaks kõhutundest – need aitavad intuitsiooni kuulda.

 • Väärtuste väljaselgitamine ja paberile panemine lihtsustab su ajul igapäevast infot kergemini protsessida- iseend mõista ja vajadusi toetada.


See on elu muutev!


Kuidas alustada?

 • Varu aega, ideaalis tund.

 • Kui saad – leia rahulik ja vaikne koht.

 • Valmista oma lemmikjook, võib-olla süüta küünal ja võta valmis paber, pastakas.

 • Alusta võimalike väärtuste loendiga (väärtuste loendi saadan soovitajetele ka e-mailile, kirjuta mulle - info@kix.ee, märksõna "väärtuste loend" ).väärtused_loend
.pdf
Download PDF • 648KB


 • Tutvu nimekirjaga. Tööta läbi iga sõna. Ütle sõnad valjusti välja. Kas sõna tähendab sulle midagi? Kui see tekitab tunde, kirjutage üles. Kui te pole kindel, mida sõna tähendab, uurige. Töötage kogu loend läbi. Proovi esile tõsta vähemalt 20 sõna.

 • Mõnikord võib abi olla sõnade antonüümidest/vastanditest. Mõeldes "Ma kindlasti ei taha see olla!" sõna vastand võib aidata aga tuvastada just selle, millega samastuda tahad! Kui loendis on sõnu, mis teid ärritavad – leidke võimalus need ära märkida – need võivad olla õigete sõnade antonüümid.

 • Veel üks asi, mida meeles pidada, on see, et loeb sinu sõna tõlgendus ja tähendus mis sellele sõnale annad! (Näiteks: Arusaamine on üks minu väärtustest – ja ma valisin selle selle paljude definitsioonide tõttu. Minu jaoks tähendab see empaatiat ja ka asjade õppimist/väljamõtlemist. Kuid sellel võib sinu jaoks olla ka teine ​​tähendus.)


Minu väärtuste välja sorteerimine ja õigete leidmine!

 • Kui oled loendi lõppu jõudnud, vaata kõiki ära märgitud/välja toodud sõnu. Kas mõned sõnad kõnetavad rohkem? Tähiste, markeeri ära!

 • Nüüd kirjuta kõik esiletõstetud sõnad eraldi paberilipikutele (näiteks Sticky-notes). Lisa tärn kõigile, mis teie jaoks tõeliselt silma paistavad.

 • Kas saad mõned sõnad rühmitada? Kas neil on sinu jaoks sarnane tähendus? Kui jah, siis milline sõna võtab kokku kõige paremini rühma kuuluvaid?

 • Proovi neid mingil moel tähtsuse järjekorda seada või järjestada. Millised on kaalukamad?

 • Näpunäiteid loendi vähendamiseks

 1. võta ette üks sõna korraga, iga sõna kordamööda:

 2. Kas suudad tuua näiteid, millal see väärtus on sinu elus olnud oluline ning juhtinud?

 3. Kui valid selle sõna, mida see tähendaks?

 4. Kas saad selle väärtuse järgi aktiivselt elada?

 5. Pea meeles – need on sinu väärtused – proovi mitte lasta end mõjutada välistest hinnangutest valitud sõnade kohta. Me kõik oleme erinevad ja see on nii oluline!

 • Võid alles jätte just nii palju väärtusi, kui soovid.

 • Kui olete mõne välja valinud? Hästi, nüüd võta ja pane nad paariks päevaks nähtavale kohale ja tunneta- kas need on sinu sõnad? Pea meeles, võid alati tagasi tulla ja muudatusi teha.


Mis edasi?


Selleks, et valitud sõnad kinnituksid, soovitan sul avada need enda jaoks veel enam. Mõni soovib teha Excelisse tabeli. Mõni Trello vms. Mõni võtab paberi ja joonistab tabeli. Toimeta nii, nagu sulle on kasulik.


Tee ülevaatlik tabel ning too iga sõna järele avatud tähendus:

 • Mida see sõna minu jaoks tähendab

 • Väärtuse omadused

 • Näited väärtusest

 • Ja mittenäited (mis oleks vastuolus väärtuse tähendusega)

Minu näide sõnaga TASAKAAL >
See on elu muutev!

Palju edu ja rõõmu!


Kix

info@kix.eeTallinna parimad smuutikohadTallinn rabab oma mitmekülgsusega – siin on nii mereäärt kui vanalinna munakiviteid, tihedat linnaliiklust ja vaikseid rohelisi parke ning palju muud. Et saaksid neid vaateid ja elu-olu kogeda ilma, et nälg näpistaks. Olen uurinud ja kokku pannud kaardikese ning infovoldiku, mis tutvustab Tallinna smuutikohtasid. Haara tops kaasa ja ole värske!


bottom of page