• Kix

2019. Elu varandus.
2019. Elu varandus.

või nii. öeldakse nii, et 2019. hakkab lõppema jah. okei. mis ma oskan öelda selle aasta kohta? oh... wooow! See on olnud tõsiselt lahe aasta. Mul on kuidagi olnud selline ettevalmistav aasta ma ütleks. Ta on, ma olen, kogu see koostöö (universumi, minu, eksistentsi vahel) on teed ristanud ehk et ma oskan, ma olen aru saanud, õppinud kuidas usaldada seda flow'd mis elul on, mitte nii kangekaelselt otsida või vajada midagi, või survestada midagi. Jah. Ma arvan, et see on üli-ülioluline.


Mis ma sellest aastast kaasa võtan on see, et ma lasen lihtsalt kõigel olla. Ma tean enda väärtust inimesena, ma tean enda piire, aga ma lasen kõigel mis tuleb, kõigel mis läheb, kõigel mis eksisteerib, olla. Selleläbi ma tunnen, et ma saangi olla üks rahulik ja üliõnnelik inimene. Ma arvan, et see ongi see, mida me kõik tegelikult tahamegi, vajamegi. (: See on nii lihtne tegelikult.


Ja kui ma mõtlen kõige selle peale mis see aasta juhtunud kõik on, n.ö realistlikust vaatevinklist. Tegelikult on olnud päris valusaid hetki, aga ma ei vahetaks neid mitte millegi vastu, kohe päris-päris-päriselt. Ja ma ei vahetaks neid mitte kunagi mitte millegi vastu, sest kõik need otsusted mis minust väljaspool on olnud, on avardanud mu hingeruumi, on avardanud mu mõtteruumi, on avardanud mu usku ja lootust maailma eksisteerimisse ja loodusjõudude... vägevusse.


Ja sellest ma arvan, see kümme aastat, see pidev kontrast ja ebakõla, tahe, see suur tahe ja pressimine läbi müüride on toonud mu siiamaale, kus ma tunnen, et ma lihtsalt lasengi kõik minna, sest ma ei pea midagi taga ajama, mida loodus mulle vabatahtlikult ei anna, mis ei ole minujaoks sel ajahetkel.


Keegi küsis mult, et kuidas ma võtaksin kokku oma viimased kümme aastat ja kuidas ma võtaksin kokku oma viimase aasta. Ja kui ma vastasin siis jõudis mulle selline väga ilus mõte- see kümme aastat on olnud justkui üks superoluline paragraaf mu elus kus ma otsustasin, et ma hakkan pere looma, me lõime pere, me kasvasime perena, me elasime perena, me arenesime perena ja ühel hetkel indiviididena me sain aru, et see pere mudel ei toimini, et see on okei. Ja siis ta (elu) hakkaski meid vaikselt lahku rebima.


See kümme aastat on otsa saanud. Need viimased kaks aastat ma olen rahulikult seda uskumust, et üks pere peab kestma terve elu, endast välja juurutanud, sest see ei ole minu uskumus, see on ühiskonna uskumus ja see on muinasjuttudel põhinev uskumus. Aga tänapäeva ühiskond on muutunud, maailma piirid on valla, kõik reeglid on peapeale keeratud ja nii see on. Minu hing ihkab midagi muud, oma raamistike ja oma vabadusi.


Kui ma algselt oma elukaaslase valikul arvasin, mu hing ihkab midagi kosmilist, siis nüüd ma tean, et mu hing ihkab minu juuri. See on minu ankur ja sellele ma pühendaksingi oma järgmise eluetapi- oma ankru loomisele. Oma ankru nautimisele. Jah! Seda ma tahangi, seda ma vajangi. Mu hing. Lihtsust, konkreetsust ja samas nii kodust. Seda kodutunnet ongi vaja. Seda ma olengi igatsenud, selle viimase kümne aasta jooksul. Aga heeeei, milline teekond siiski. Milline teekond!


Jah, aga kui ma võtan nüüd kokku selle viimase aasta, siis mis on see selline pidepunkt olnud ongi vist see, selle tõe taipamine- ma olen. Ma usaldan. Ma usun. Ma elan. Ja sellest kõigest piisab. Ja see kõik ongi elu varandus.


Aitäh.

Tee 1

vasta 50le küsimusele 2019. kohta

www.kix.ee/50questions


Tee 2 soeta OLE 2020 kalendermärkmik,

sest liigaasta ja infokülluse ohjamiseks, on seda tarvis!

www.kix.ee/ole

199 views0 comments

Recent Posts

See All

Kiri kõige kenamale kingitusele, minule endale!

Jeehaw, sa oled nii matslikult metsikult taltsutatav. Sinu sees ja palgeil on Universumi sügavus ja maagia kombineeritud lihtsa iluga. Üks silmapilk ja ohe su huultelt võib muuta oimetuks ka kangekael

info@kix.ee

Kixperience OÜ, Estonia

Reg. nr 14258877

IBAN:  EE917700771002579211

PayPal.me/kixperience

  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

© 2017 Kixperience | All rights reserved | Terms of Use & Privacy Policy