• Kix

Vanaemade nõuanded

Mitu põlve tagasi andis ühes väikeses Alaska külas kohalik teadjanaine oma lapselapsele pakikese 13 kivi ja 13 kotkasulega ning ütles, et ühel päeval, kui ta ise on vanaema ja oma kogukonna teadjanaine, kohtub ta ülejäänud kaheteistkümne targaga neljast suunast. Kohtub selleks, et äratada inimesed ja selleks, et päästa Emake Maa.

“Oleme kolmteist põlisrahvaste vanaema, kes tulid esmakordselt koku 2004. aastal. Tulime kokku neljast ilmakaarest, tulime Amazonase vihmametsast, Põhja-Ameerika põhjapolaarjoonelt, Ameerika loodeosa suurtest laantest, Põhja-Ameerika tasandike ääretust avarusest, Kesk-Ameerika kõrgmaalt, Lõuna-Dakota Mustadelt mägedelt, Mehhikost Oaxaca mäestikust, Ameerika edelaosa kõrbest, Tiibeti mäestikust ja Aafrika ekvatoriaalsetest vihmametsadest.


Raamat:

” Vanaemade nõuanded maailmale ” Carol Schaefer

http://www.pilgrimbooks.ee/product/16321/?cid=3762


Loe väljavõtteid raamatust:

Kõik on püha, tuletavad vanaemad meelde. Ning kõik kasvab välja suhetest.

Nende sõnul on see illusioon, et keegi või miski on kellestki või millestki maailmas toimuvast tõeliselt eraldatud. See pole nii üheski loodusriigis, kaasa arvatud inimkonnas. Iga kord, kui Amazonases langetatakse puu, reageerib sellele puu Aafrikas.

“Teadlastel on võtnud aega kuni kahekümnenda sajandini, et tõestada seda, mida meie oleme alati teadnud,” ütleb vanaema Agnes: “Et oleme kõik ühenduses.” Vanaema Agnes ütleb, et kui me ei mõista lihtsat tõde, et see, mis juhtub ühega meist, juhtub kõigiga, siis oleme “vaimses pimeduses”.

“Oleme kõik osa suurest terviklikust loodusest, millest vaid osa on nähtav,” selgitab vanaema Bernadette, “nii et meie reaalsus ei koosne vaid nähtavast, vaid sukeldub tegelikult sügavale Pühasse Kõiksusesse, Vaimumaailma, ja on kui vee alla vajunud jäämäe osa, mis ootab uuesti avastamist. Oleme olemuslikult kõik kosmilised olendid, pärineme tähtede pealt.”

“Vanaemad teavad, et meil on üks Vaim, ja meie teame, kuidas seda kasutada,” ütleb vanaema Rita Alaskalt. “Ning teame, et kokku tulles ja olles ühel meelel, me terveneme.”

Vanaemad annavad meile teada, et alguses oli vaid üks Looja – üks jumalik tarkus – nii et kõik loodud asjad aegade algusest peale on olnud üleni täidetud ühe ja sama püha essentsiga. Nii vihjab meie olemasolu Maal sügavale vaimsele ühendatusele Maaga, kogu loodusega ja ka Vaimuilmaga, kuna kõik on ühe jumaliku tarkuse osa, mis on olemas kogu Loodu sees. Nähtamatu side ühendab tervet inimkonda, ja ühendab meid ka meie esivanematega, läbi ruumi ja aja kulgeb üks sama lõng.

Mitakuye oyasin tähendab vanaemade Rita ja Beatrice hõimu, lakotade keeles “kõik on suguluses”, ning see on nende traditsiooniline tervitus nii ühe kui ka mitme inimesega kohtudes. “Kõik on suguluses” tähendab, et igas inimeses sisaldub terve kõiksus: kõik, kes on eales elus olnud, kõik, kes on elus nüüd, ja kõik, kes on veel sündimas, ja samuti ka kogu loodus – meie Emake Maa, päike, kuu, planeedid, ja kõik tähed – kogu Püha Kõiksus aegade algusest peale ja lõpuni välja.

Vanaemad ütlevad, et kõiksuses on kord ja struktuur. Kõik asjad sõltuvad teistest. Seetõttu ongi vastastikkus ja mäletamine olulised, et hoida kõikide inimeste vahelisi suhteid ning kõikide asjade pühaks pidamine tasakaalustab kõiksust. Iga tegu, mis hävitab elu, põhjustab tasakaalutust, mida me ka tänapäeva maailmas kogeme.

Vanaemad ütlevad, et me peame taas meelde tuletama, et tasakaal kogu ühiskonnas peitub igas inimeses üksikuna. Põhitasandil tekib Loodu meheliku ja naiseliku energia ühinemisest – elu tekib mehelikust ja naiselikust printsiibist, mis peavad olema tasakaalus, et nii meie kui ka meie planeedi elu saaks edeneda. Kui meie naiselikud ja mehelikud energiad on hästi tasakaalustatud, meie elu avardub ning paranevad kõik meie suhted.

Vanaemade traditsioonid austavad tõsiasja, et oleme kõik pühendatud ja ühendatud oma maailmaga sünnihetkel läbi nelja Emakese Maa põhielemendi: vesi, õhk, tuli ja maa. Meie ürgühendus nelja põhielemendiga tähendab juba iseenesest püha ühendust kogu Looduga.

“Elame emaüsa vees,” selgitab hopi vanaema Mona Polacca. “Mõned hetked enne siia ilma tulemist voogab vesi meie ema üsast välja ja me järgneme. Sel põhjusel kutsuvad hopid vett meie elu esimeseks põhialuseks.”

“Pole kokkusattumus,” ütlevad vanaemad, “et Maal on protsentuaalselt sama palju vett kui inimkehas.” Pole ka juhus, et ajal, kui planeedi püha vesi – Emakese Maa veri – on ohtlikult reostumas, oleme unustamas oma kaasasündinud ühendust Püha Kõiksusega – ainsat teadmist, mis saab meid lunastada.

Saabudes vee järel ellu, tõmbame kopsudesse esimese hingetõmbe, ütleb vanaema Mona. Seega on hopide traditsioonis õhk elu alus number kaks. Meie hingetõmme seob meid õhuga ja tuultega, ilma milleta saaksime otsa. Nii et kui õhk üha rohkem saastub, kahjustame end emotsionaalselt, vaimselt ja ka füüsiliselt.

“Elu kolmanda alusega, milleks on tuli, puutume kokku järgmisena: kui ema ja isa võtavad meid sülle, ning kõik teised, kes meid armastavad ja meid hoiavad,” selgitab vanaema Mona. “Hopide sõnul süütavad meie hooldajad meie jaoks tule, mis meid tervitab ja soojendab, ja on ere ja kaitsev nagu tuligi.”

Mingil hetkel varsti pärast sündi, puutume kokku Emakese Maaga. Algul pannakse meid maha ning me roomame ja ukerdame seal, seejärel aga hakkame ise käte ja põlvede abil ennast püsti upitama. Viimaks seisame Maal oma kahe jala peal. Nii ütlevad hopid, et elu neljandaks põhialuseks on maa.

“Kahjuks,” nendib vanaema Mona, “mäletavad vaid vähesed meist hetke, mil saavutasime Maa peal seistes tasakaalu ning saime tunda Emakese Maa poolt antavat kindlust ja väge. Kuid täiskasvanuina saame sellest pühast hetkest osa, kui vaatleme siira rõõmuga oma esimesi samme astuvat last.

Vanaemad rõhutavad, et kinnitamaks oma ürgset sidet kõikide elementidega ja Looduga, peaksime iga päeva alguses tundma tänulikkust Looja ja Emakese Maa vastu kõige eest, mis on nende poolt meie jaoks siia ilma antud.

“Looja on too Üks, kes on vees,” ütleb vanaema Julieta. “Too Üks, kes on tules, maas. Ta on Üks, kes on õhus. Ta on too, kes elab meie sees.”

“Kui me teadlikult tervitame vett, näiteks ennast pestes või seda juues, saab meil veega olema oma suhe,” ütlevad vanaemad. “Teame seda, et Looja õnnistab meid lahendustega, mis tulevad veest,” ütleb vanaema Mona. “See element aitab meil mõista asju. Mida rohkem me vett austame ja selle vastu tänulikkust tunneme, seda suuremat abi see meile elus pakub.”

Tänu seotusele elementidega, on meie võimuses vett ka tervendada, niisamuti nagu vesi võib tervendada meid. Vanaemad ütlevad, et kvantfüüsika vallas tehtud avastused, millest põlisrahvad on alati teadlikud olnud, kinnitavad teadmist, et palve jõul on võimalik vee reostatust vähendada. Vanaemad palvetavad Maa vete puhtuse eest iga päev. Samamoodi võib lapseootel naine palvetada oma üsa vee eest, et see ümbritseks tema kasvavat last armastuse ja tänulikkusega, ning tänu sellisele palvele saab tema lapse elu olema igavesti õnnistatud.

http://alkeemia.ee/artiklid/Vaekate-teadjanaiste-iidsed-tarkused/l-136/c-1562/

2 views0 comments

Recent Posts

See All

Kiri kõige kenamale kingitusele, minule endale!

Jeehaw, sa oled nii matslikult metsikult taltsutatav. Sinu sees ja palgeil on Universumi sügavus ja maagia kombineeritud lihtsa iluga. Üks silmapilk ja ohe su huultelt võib muuta oimetuks ka kangekael

info@kix.ee

Kixperience OÜ, Estonia

Reg. nr 14258877

IBAN:  EE917700771002579211

PayPal.me/kixperience

  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

© 2017 Kixperience | All rights reserved | Terms of Use & Privacy Policy